16/05
2022

Chorwacja z Umedem 2022!

Startujemy z drugą edycją UMEDowego rejsu po wodach słonecznej Chorwacji!

Niezapomniany tydzień żeglarskiej zabawy, pięknych miejscówek i wypoczynku we wspaniałym towarzystwie spędzony – w tym roku – na archipelagu Kornati!

Nasz wyjazd to tydzień poznawania klimatu chorwackich wysp i perełek wodnej turystyki rejonu północnej Dalmacji na przestronnych,  komfortowych jachtach bądź katamaranach, które spokojnie zastąpią Wam wakacyjny apartament, a codziennie nowe widoki zwalą Was z nóg! 


Termin: 17.09.2022 – 24.09.2022
Miejsce zaokrętowania: Sukošan, Chorwacja
Ilość miejsc: 90

W tym roku startujemy z okolic Zadaru i dopływamy do Szybeniku, po drodze portując przy klimatycznych wyspach archipelagu Kornati

 • Sukosan – nasz port macierzysty, z którego ruszamy i w którym kończymy. Jedna z największych baz czarterowych znajdująca się ok. 10 km od Zadaru. Dodatkowo wzdłuż zatoki ciągną się długie plaże z beach barami.
 • Kornaty – to jeden z najpiękniejszych parków narodowych Chorwacji i miejsce ze wszech miar wyjątkowe. 89 górzystych wysepek i raf stanowiących 2/3 archipelagu Kornati. Labirynt wysp to raj dla żeglarzy. Liczne zatoczki, turkusowa i niezwykle czysta woda, zróżnicowane gatunki ryb oraz roślin wodnych zachęcają do nurkowania, które nabiera sensu nawet z bardzo podstawowym sprzętem.
 • Szybenik – łączy w sobie urok małego miasteczka, klimat zabytków, zapach oliwek i lawendy. Atrakcyjne jest już samo jego położenie, bo miasto otula sobą zatokę, którą tworzy ujście rzeki Krka do Adriatyku. Znajdziemy w nim XIV wieczną katedrę Św. Jakuba oraz górującą nad miastem twierdzę św. Anny, z której można podziwiać przepiękną panoramę.
 • Biograd/Murter – panuje tu typowy klimat śródziemnomorski. Murter porośnięty jest lasami sosnowymi, figowcami i drzewkami oliwnymi, wśród których znajdziemy malownicze drogi i ścieżki. Liczne knajpki z świetnym jedzeniem oraz drink bary z niesamowitym widokiem na morze. Idealne miejsce na spędzenie wieczoru po dzikich ostępach Kornatów.
 • Zadar – jest jednym z najważniejszych miejsc w Dalmacji, tak pod kątem gospodarczym, komunikacyjnym czy kulturalnym. To tętniące życiem miasto, słynące z pięknej, położonej na półwyspie starówki, licznych zabytków i nietuzinkowych atrakcji turystycznych. Ma też przyjemną atmosferę i oferuje jedne z piękniejszych zachodów słońca w Chorwacji. Dla wytrwałych planujemy też opcję imprezową 🙂

 Jachty, które proponujemy są w wyższej klasie Superior. To jednostki Bavaria 51 czy Oceanis 48. Mieszczą 11/12 osób, posiadają 5 kajut plus salon i 3-4 łazienki.

Dostępne katamarany w klasie Premium to 11/12 osobowe Lagoon 40 z 4-5 kajutami i 4 łazienkami.

Dbając o komfort, wszystkie jednostki nie są starsze niż 2017.


Cena wyjazdu to:

1999 zł
dla płynących na jachcie

 2449 zł
brak miejsc dla płynących na katamaranie

Wszystkie jachty będą prowadzone dla Was przez doświadczonych sterników, których opieka jest w cenie wyjazdu wraz z:

 • czarterem jachtu
 • podatkiem turystycznym
 • ubezpieczeniem NNW i KL
 • gadżetem wyjazdowym!

Uwaga! Cena nie zawiera niżej wymienionych opłat (płatnych na miejscu, gotówkowo)

 • Opłaty „Starter Pack” – 30 EUR/os. (transit log, pościel, ręczniki, sprzątanie końcowe jachtu, gaz)
 • Ubezpieczenia kaucji – ok. 30 EUR/os.
 • Opłaty portowe, paliwo na jachcie, wyżywienie – ok. 30 euro/ os./dzień

Link do zapisów:
https://forms.gle/9YMh3VYVLr7sEpj66

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

 Pokaż mniej

Podziel się