Grupa Wsparcia Studenckiego – I spotkanie

Wczoraj odbyło się I Spotkanie Grupy Wsparcia Studenckiego 💙

W CKD zjawili się studenci z różnych lat i kierunków. Zainteresowani mogli wysłuchać prezentacji na temat dyskryminacji i praw studenta oraz wziąć udział w żywej dyskusji!

Wraz z uczestnikami spotkania omówiliśmy cele, strukturę i zasady działania Grupy. Mogliśmy również przeanalizować możliwe okazje do zaangażowania się w życie studenckie na uczelni oraz w powstających już inicjatywach.

Padło wiele ciekawych pomysłów, które z pewnością wzbogaciły koncepcję Grupy.

Czym jest Grupa Wsparcia Studenckiego?

Grupa Wsparcia Studenckiego będzie zbierała i badała przypadki naruszeń praw studentów, przypadki dyskryminacji oraz przypadki innych niechcianych zachowań ze strony np. prowadzących zajęcia na naszej Uczelni. Angażując się w tę inicjatywę możesz być częścią zespołu, który nie tylko będzie pomagać studentom, ale będzie również współorganizować inicjatywy na Uniwersytecie mające na celu przeciwdziałanie dyskryminacji czy edukację o zdrowiu psychicznym, dyskryminacji, prawach studenta.

Wszystkich chętnych do zaangażowania się w Grupę zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza! 🥰

Jeżeli chcesz wziąć udział w walce z dyskryminacją, nieść wsparcie studentom, organizować wydarzenia zwiększające świadomość studentów o dyskryminacji i problemach psychicznych – weź udział w rekrutacji ‼ Pamiętaj, nie ma złych odpowiedzi ☺️

Link do rekrutacji ➡ https://forms.office.com/e/MDqHcXaWrT