Wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów UM w Łodzi

Dnia 15 listopada 2021 r. (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ul. Pomorska 251) w salach:

• 1.17 – Wydział Farmaceutyczny
  • 1.18 – Wydział Nauk o Zdrowiu
  • 1.19 – Wydział Lekarski

odbędą się wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów UM w Łodzi.

Prawo startu w wyborach przysługuje wszystkim studentom Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przewidziano JEDEN mandat na każdy kierunek prowadzony na Uczelni.

Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić oświadczenie woli oraz przesłać je na adres mailowy sekretarz.urss@stud.umed.lodz.pl do 12 listopada 2021 (piątek) do godziny 23:59:59.

Obecność na wyborach wszystkich osób zgłaszających swoje kandydatury jest OBOWIĄZKOWA!

Prawo głosu w wyborach

Czynne prawo wyborcze przysługuje Starostom i Zastępcom Starostów Uczelni.

Jeżeli dany starosta bądź jego zastępca nie zamierza brać udziału w wyborach i chce przekazać swoje prawo głosu, musi wypełnić dokument potwierdzający zrzeczenie się swojego prawa głosu w wyborach. Dany starosta bądź v-ce starosta może zrzec się prawa głosu TYLKO na jedną osobę będącą jednocześnie studentem tego samego roku!

Osoba, która otrzymała w ten sposób prawa wyborcze ma obowiązek przynieść oryginał dokumentu potwierdzającego zrzeczenie na wybory! Jest to warunek dopuszczenia do głosowania.

Obecność wszystkich osób posiadających prawo głosu (starostów, v-ce starostów, bądź osób, które otrzymały prawo głosu poprzez zrzeczenie) na wyborach jest OBOWIĄZKOWA!
Chęć otrzymania zwolnienia z odbywanych w tym czasie zajęć należy zgłaszać do 12 listopada 2021 r. (piątek) do 23:59:59.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem mailowym sekretarz.urss@stud.umed.lodz.pl