2018

Wybory URSS, Przewodniczącego URSS, wybory uzupełniające do Senatu oraz Rad Wydziałów

Dnia 29 października 2018r. (poniedziałek) o godzinie 18:30 w sali 1.17 Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ul. Pomorska 251) odbędą się wybory do:

• Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
  • Przewodniczącego URSS,
  • Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – uzupełniające
  • Rad Wydziałów – uzupełniające

Wybory Przewodniczącego URSS
Prawo startu w wyborach przysługuje wszystkim studentom Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić oświadczenie woli  oraz przesłać je na adres mailowy karolina.zalewska@stud.umed.lodz.pl do dnia 26. października 2018r. (piątek) do godziny 23.59.

Wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów
Czynne i bierne prawa wyborcze posiadają starostowie oraz v-ce starostowie wszystkich lat, wszystkich kierunków Uczelni.

Jeżeli dany starosta bądź v-ce starosta nie zamierza brać udziału w wyborach musi wypełnić dokument potwierdzający zrzeczenie się swojego prawa wyborczego.
Osoba, która otrzymała w ten sposób prawa wyborcze ma obowiązek przynieść oryginał dokumentu potwierdzającego zrzeczenie na wybory oraz przesłać kopię wraz ze zgłoszeniem kandydatury (patrz poniżej).

Dany starosta bądź v-ce starosta może zrzec się prawa głosu TYLKO na jedną osobę będącą jednocześnie studentem tego samego roku!

Liczba mandatów do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów na poszczególnych Wydziałach przedstawia się następująco:

• Wydział Lekarski – 11 mandatów
  • Wydział Nauk o Zdrowiu – 8 mandatów
  • Wydział Wojskowo-Lekarski – 6 mandatów
  • Wydział Farmaceutyczny – 4 mandaty
  • Wydział Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego – 2 mandaty

Obecność wszystkich osób posiadających prawo głosu (starostów, v-ce starostów, bądź osób, które otrzymały prawo głosu poprzez zrzeczenie) na wyborach jest OBOWIĄZKOWA (niezależnie startu w wyborach)!
Chęć otrzymania zwolnienia z odbywanych w tym czasie zajęć należy zgłaszać do 26. października 2018r. (piątek) do godziny 23:59.

Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić oświadczenie woli oraz przesłać je na adres mailowy karolina.zalewska@stud.umed.lodz.pl do dnia 26. października 2018r. (piątek) do godziny 23.59.

Wybory uzupełniające do Senatu

Prawo startu w wyborach przysługuje wszystkim studentom naszej Uczelni.
Liczba mandatów na poszczególnych wydziałach przedstawia się następująco:

• Wydział Wojskowo-Lekarski – 1 mandat
  • Wydział Nauk o Zdrowiu – 1 mandat

Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić oświadczenie woli oraz przesłać je na adres mailowy karolina.zalewska@stud.umed.lodz.pl do dnia 26. października 2018r. (piątek) do godziny 23.59.

Wybory uzupełniające do Rad Wydziałów

Prawo startu w wyborach przysługuje wszystkim studentom naszej Uczelni.
Liczba mandatów na poszczególnych wydziałach przedstawia się następująco:

• Wydział Lekarski – 15 mandatów
  • Wydział Wojskowo-Lekarski – 9 mandatów
  • Wydział Nauk o Zdrowiu – 7 mandatów
  • Wydział Farmaceutyczny – 2 mandaty
  • Wydział Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego – 1 mandat

W przypadku zgłaszania kandydatury do kilku organów należy wysłać odpowiednią ilość oświadczeń!

Obecność na wyborach wszystkich osób zgłaszających swoje kandydatury jest OBOWIĄZKOWA!

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem mailowym samorzad@stud.umed.lodz.pl